Malíř Karel Gott - obrazy, malby
Úvod » Životopis zpěváka Karla Gotta, aktuality a novinky, datum narození

Životopis zpěváka Karla Gotta, aktuality a novinky, datum narození

 

Datum a místo narození Karla Gotta

Přezdívky: Zlatý hlas z Prahy, Božský Kája, Mistr
Datum narození: 14. 7. 1939
Místo narození: Plzeň
Výška: 1,72 m

Karel Gott – znamení zvěrokruhu

Karel Gott se narodil ve znamení Raka

Malý Karel Gott jedináček

Malý Karel Gott, dětství

Životní příběh zpěváka a umělce Karla Gotta

Karel Gott je jedním z nejvýznamnějších českých zpěváků, patří k legendě domácí populární hudební scény a jako interpret se prosadil i na poli světové hudby. Karel Gott také čtyřicetkrát zvítězil v anketě Zlatý slavík (respektive Český slavík).

Karel Gott, ač rodák z Plzně, od dětství žije v Praze. Chtěl se stát malířem, neúspěch u zkoušek na UMPRUM mu však toto přání překazil. Následně se proto rozhodl vyučit elektromontérem a začal pracovat v ČKD.

Současně se zpěvák začal věnovat hudbě a zpěvu. Později odešel na pražskou konzervatoř, kde do roku 1963 studoval operní zpěv. Významná pro něj tehdy byla zejména spolupráce s orchestrem českého jazzového hudebníka a dirigenta Karla Krautgartnera, s nímž vystupoval v pražských tanečních kavárnách a také absolvoval první zahraniční zájezdy.

Mladý Karel Gott foto

Mladý Karel Gott foto

Karel Gott začal svědomitě pracovat na své kariéře

Pilná práce brzy přinesla ovoce, v roce 1963 byl angažován do divadla Semafor, kde představil svůj první velký hit Oči sněhem zaváté. O pár let později, a sice v roce 1968, navázal spolupráci se skladatelskou legendou Karlem Svobodou a společně dali vzniknout písni Lady Carneval. Ve stejném roce se také Gott zúčastnil hubení soutěže Eurovision Song Contest, a i přestože nevyhrál, soutěž mu přinesla slávu v zahraničí, zejména v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Karel Svoboda a Karel Gott

Karel Svoboda a Karel Gott

Alba vydaná  v 60. letech:

Karel Gott v 70. a 80. letech

70 a 80. léta byla pro Karla Gotta ve znamení rozmachu popularity, dostal se na pomyslný vrchol slávy. Zpěvákův repertoár se skládal hlavně z převzatých písní, pod Gottovými domácími nahrávkami byli podepsáni zmiňovaný Karel Svoboda či Ladislav Štaidl. Karel Gott v 80. letech nevystupoval jen v Československu, ale jeho hvězda zářila i za hranicemi, a sice v Sovětském svazu, i jinde v Evropě (hlavně v Německu), v zámoří a v Asii. V té době se Karel Gott také objevil v několik dokumentárních i hraných filmech. V roce 1977 pak podepsal Antichartu. (Po roce 1989 mu jeho kladné vztahy s komunistickým režimem byly opakovaně vyčítány.)

Ladislav Štaidl a Karel Gott

Ladislav Štaidl a Karel Gott

Alba vydaná  v 70. a 80. letech:

V roce 1990 Karel Gott plánoval ukončit svou kariéru.

Nejenže byl zpěvák po porážce komunismu a vzniku demokratické společnosti vnímán jako symbol socialistického režimu, ale do Československa se začala valit vlna zahraniční hudby a rodila se i domácí konkurence. Rozhodnutí skončit s vystupováním na veřejnosti Gott nicméně přehodnotil po svém mamutím turné na rozloučenou, které se setkalo s nebývale velkým úspěchem.

V 90. letech se Gott kromě zpěvu začal opět více věnovat své druhé velké zálibě – malování. Jeho obrazy byly vystaveny v Česku i v zahraničí. V roce 1993 také zpěvák spolu s hudebním producentem Františkem Janečkem založil agenturu GOJA, která Gotta začala zastupovat. V roce 2010 se nicméně jejich cesty s Janečkem rozešli.

František Janeček a Karel Gott

František Janeček a Karel Gott

V květnu 1993 se taktéž stal čestným prezidentem Nadace Interpo, jejímž cílem bylo pomáhat dětem policistů, kteří přišli o život při výkonu službu. Partnery nadace byli kontroverzní podnikatel František Mrázek a Miroslav Provod. Kvůli podezření z praní špinavých peněz Gott z nadace ale záhy vystoupil.

Iveta Bartošová a Karel Gott

Iveta Bartošová a Karel Gott

Alba vydaná  v 90. letech a později:

 • Když muž se ženou snídá
 • 42 největších hitů
 • Věci blízké mému srdci
 • Karel Gott ´95
 • Duety (Karel Gott & Lucie Bílá)
 • Ro(c)ky mého mládí
 • Pokaždé
 • Lásko má
 • Romantika
 • Bílé Vánoce
 • Každý má svůj sen
 • Největší hity
 • Duety
Lucie Vondráčková a Karel Gott

Lucie Vondráčková a Karel Gott

V roce 2015 byla Karlu Gottovi diagnostikována rakovina

Karel Gott a jeho životní partnerky

Dcery a vnoučata Karla Gotta

Rodiče a sourozenci Karla Gotta

Chcete vědět, kde a jak bydlí Karel Gott?

Malíř Karel Gott

Internetem kolují fámy o tom, že Karel Gott zemřel


 

Fotogalerie