Iveta Kolářová, Lucie Kovaříková a Karel Gott
Úvod » Otec a dědeček Karel Gott. Karlova rodina – dcery a vnoučata

Otec a dědeček Karel Gott. Karlova rodina – dcery a vnoučata

 

VŠE O SMRTI ZPĚVÁKA KARLA GOTTA SLEDUJTE NA BLESK.CZ

Karel Gott má celkem čtyři dcery se třemi různými životními partnerkami. Dále má dvě vnoučata.

Dominka Gottová (*25. červen 1973)

Dceru Dominiku Gottovou má Karel Gott s Antonií Zacpalovou.

Dominika Gottová - dcera Karla Gotta

Dominika Gottová – dcera Karla Gotta

Karel Gott se o dceři Dominice dozvěděl až devět měsíců po jejím narození, před veřejností i před svými blízkými ji pak tajil až do roku 1982. O vnučce se tak nikdy nedozvěděla ani zpěvákova matka, která zemřela v roce 1977, a to i přestože mu před svou smrtí kladla na srdce, že už by se měl oženit a že by se ráda stihla stát prababičkou. O dceři poprvé informoval německý deník Das Goldene Blatt. Později zprávu uveřejnil Mladý svět, když bylo Dominice devět let.

Dominika po dohodě s otcem vystudovala hotelovou školu, kde se učila jazyky. Studium cizích jazyků ji sice nikdy příliš nebavilo, dnes je za to ale ráda. Ovládá finštinu, němčinu, angličtinu, ruštinu, švédštinu a základy japonštiny.

Dominika pracovala jako servírka a poté provozní v pražské luxusní restauraci La Provence. V osmadvaceti letech se zamilovala do kytaristy Tima Tolkkina z finské heavymetalové skupiny Stratovarius, za kterým se přestěhovala do Finska. Ve Finsku se živila jako servírka a barmanka, později dělala manažerku v japonské restauraci. Jednu dobu se také starala o merchandising přítelovy kapely. Gott nikdy nedokázal pochopit, že se Dominika bez problémů zvládla usadit v úplně cizí zemi.

Domů do Česka přijela Dominika vždy jednou dvakrát do roka. Po více než třinácti letech se ale s muzikantem rozešla kvůli maniodepresivní psychóze, kterou Tolkki trpí, a v lednu 2015 se natrvalo vrátila do České republiky. Nyní zde pracuje jako kosmetička, neboť těsně před odletem ve Finsku dokončila ve kurz kosmetičky. Žije v bytě na Vinohradech, kde také vyrůstala.

V současné době opět zvažuje návrat do Finska. V Česku se prý necítí šťastná.

Lucie Kovaříková – roz. Kolářová (*1987)

S bývalou partnerkou Ivetou Kolářovou má dceru Lucii Kovaříkovou.

Iveta Kolářová s dcerou Karla Gotta Lucií

Iveta Kolářová s dcerou Karla Gotta Lucií Kolářovou

Lucie se 3. června 2008 provdala za Jana Kovaříka a porodila dva syny, vnoučata Karla Gotta:

  • Vojtěch Kovařík je syn Lucie Kovaříkové. Narodil se 8. května 2010, vážil 3,21 kg a měřil 50 cm. Rád maluje a modeluje. Malířský talent zdědil po dědečkovi.
  • Jan Kovařík je mladší syn Lucie Kovaříkové. Narodil se 6. února 2012 v pražské Thomayerově nemocnici s váhou 3,45 kg a výškou 50 cm. Jméno Jan dostal po otcovi. Miminko bylo plánované, Lucie si přála mít děti dva roky po sobě. Jan zpívá a učí se hrát na hudební nástroje. Umělecké geny tak v sobě nezapře.
Lucie Gottová Kovaříková s vnoučetem Karla Gotta

Lucie Kolářová Kovaříková s vnoučetem Karla Gotta

Gott byl po narození druhé dcery Lucie trochu zklamaný, protože si přál kluka. Také měl pochybnosti, zda je skutečně jeho a pro jistotu si nechal udělat zkoušky otcovství. I přestože ty vyšly pozitivně, devadesáti devíti procentní shoda mu nestačila. Jak Lucie rostla, nepodobala se Gottově kopii – Dominice, ale zpěvákovy rysy se i tak přehlédnout nedaly. Až to Gotta doopravdy přesvědčilo, že se jedná o jeho dceru.

Lucii navštěvoval pravidelně v bytě na pražských Vinohradech, který jí a její matce pořídil. Sama Lucie dlouho netušila, kdo je ve skutečnosti jejím otcem, dozvěděla se to od matky až mnohem později. Lucie se stala po mámě prodavačkou. Vystudovala Střední odborné obchodní učiliště, i přestože Gott jí chtěl zaplatit vyšší vzdělání. V minulosti pracovala například v prodejně Tesco nebo ve videopůjčovně. Po otci zdělila výtvarné sklony.

V roce 2008 se vdala v Jílovém u Prahy za o osm let staršího kuchaře Jana Kovaříka. Novomanželé dostali jako svatební dar od Karla Gotta vybavený byt v pražských Košířích. Nyní žijí s dvěma dětmi poklidný obyčejný život stranou českého showbyznysu. Lucie o slávu nikdy nestála a raději zůstala v pozadí.

Iveta Kolářová, Lucie Kolářová Kovaříková a Karel Gott

Iveta Kolářová, Lucie Kolářová Kovaříková a Karel Gott – svatba

Charlotte Ella Gottová (*30. duben 2006)

Dceru Charlotte Ellu má Karel Gott se svoji současnou partnerkou Ivanou Gottovou (roz. Macháčkovou).

Ivana Gottová s dcerou a Karel Gott, Václav Havel

Ivana Gottová s dcerou, Karel Gott a prezident Václav Havel

Charlotte Gottová se narodila 30. dubna 2006, vážila 3,28 kg a měřila 51 cm. Jméno dostala po královně jazzu Elly Fitzgeraldové. Gottovi si předem schválně nenechali prozradit, jestli to bude kluk, nebo holka.

Charlotte navštěvovala anglickou školku a v září 2012 nastoupila do první třídy na jednou z nejprestižnějších škol v České republice, a sice na První obnovené reálné gymnázium (PORG) v Praze s česko-anglickou výukou. Roční studium zde vyjde na 100 tisíc korun.

Na rozdíl od Gottových nejstarších dcer se Charlotte a Nelly věnují zpěvu i herectví. Charlotte si například zazpívala v muzikálu Michala Davida Mata Hari (2013) v Divadle Broadway či zahrála ve filmu Decibely lásky (2016). V současné době působí v muzikálu Divadla Hybernia Antoinetta – královna Francie. V dubnu 2011 společně se sestrou Nelly nafotila kampaň pro kolekci jedné dětské značky oblečení. Navštěvuje hodiny zpěvu u prof. Jany Balášové z pražské konzervatoře a hraje na klavír. Chtěla by být zpěvačkou.

Nella Sofie Gottová (*28. květen 2008)

Stejně jako Charlotte Ellu i Nellu Sofii má Karel Gott s Ivanou Gottovou.

Nelly Gottová se narodila předčasně, termín porodu lékaři stanovili až na 13. června. Na svět přišla císařským řezem o více než 14 dní dříve, 28. května 2008. Při narození vážila 3,16 kg a měřila 49 cm. Nelly taktéž navštěvovala anglickou školku a v září 2014 začala chodit do stejné školy jako její sestra Charlotte.

V současné době hraje v muzikálu Antoinetta – královna Francie. Navštěvuje hodiny zpěvu u prof. Jany Balášové z pražské konzervatoře. K 75. narozeninám Karla Gotta nazpívala společně se sestrou Charlotte a zpěvákem Josefem Vágnerem song s názvem „Píseň pro Karla“.

Přečtěte si o životních partnerkách Karla Gotta

Životní příběh Karla Gotta

Rodiče a sourozenci Karla Gotta

Víte, kde a jak bydlí Karel Gott?

Informace o Karlově aktuálním zdravotním stavu

Malíř Karel Gott


 

Fotogalerie