Vila Karla Gotta na Bertramce
Úvod » Kde a jak bydlí Karel Gott – slavný dům na Bertramce

Kde a jak bydlí Karel Gott – slavný dům na Bertramce

 

VŠE O SMRTI ZPĚVÁKA KARLA GOTTA SLEDUJTE NA BLESK.CZ

Karel Gott bydlí v luxusní vile na pražské Bertramce. Dříve žil ve Strašnicích v Praze 10 i se svými rodiči Karlem a Marií v dvougeneračním domě, jehož stavbu má na svědomí známý architekt Jiří Siegel.

Za svůj život Karel Gott vystřídal několik bydlišť. Ještě jako malé dítě bydlel se svými rodiči postupně ve dvou činžovních bytech v Plzni. V šesti letech se ale rodina přestěhovala do Prahy.

Gottovi se usadili ve vile v Kobylisích v Okrouhlické ulici nad Bulovkou (dnes ulice Ke Stírce). Jak se z Karla Gotta postupně stala skutečná hvězda a začal vydělávat velké peníze, mohl si dovolit nechat postavit zmiňovanou vilu ve Strašnicích. Tu architekt Siegel vybudoval ve stylu amerického bungalovu s výhledem přes bazén do údolí. Gott se do moderní a na tehdejší dobu poměrně výstřední budovy nastěhoval i s rodiči v roce 1971. Zpěvákovi se ale místo nikdo příliš nelíbilo a ve strašnické vile se zkrátka necítil. Vadily mu například vlhké sklepy, které škodily jeho hlasivkám. Toužil se odstěhovat někam jinam. V osmdesátých letech se proto rozhodl přesunout do vily na Bertramce. Jak zpěvák v minulosti opakovaně uvedl, Bertramku už nikdy za jiné sídlo vyměnit nechce.

Vila Karla Gotta na Bertramce exteriér

Vila Karla Gotta na Bertramce exteriér

Adresa Karla Gotta

Praha 5, Nad Bertramkou 2141/18, PSČ 150 00, Smíchov

Vila na Bertramce o velikosti 4+1, jež se nachází v jedné z nejkrásnějších pražských lokalit, má přepychové vybavení. Gott si do domu koupil například vykládaný nábytek či drahé perské koberce a na toaletu dokonce pořídil záchodové prkýnko značky Versace. V přízemí se nachází obývací pokoj spojený s jídelnou. V obou místnostech jsou vykládané dřevěné stropy a v obývacím pokoji také například kamenný krb, velká knihovna či klavír, na kterém má zpěvák vystaveny některé slavíky a ceny TýTý. Dřevěné schodiště vede do patra, kde se nachází ložnice manželů, dětské pokoje Charlotty a Nelly a velká koupelna. Gottovým na Bertramce nechybí ani garáž a zahrada, kterou obývá zlatý retrívr Stella. Zahrada sice není příliš rozlehlá, zato ale poskytuje stejně jako terasa jedinečný výhled na Prahu. Karel na ní také často a rád maluje.

Dům se nachází na konci slepé ulice a jeho zadní část je postavena ve stylu art deco. Zpěvák na vile oceňuje zejména její lokalitu, z které se kamkoliv ihned dostane. Zároveň je ale Bertramka dle jeho slov klidné místo. Člověk skoro zapomene, že je v Praze.

Vila Karla Gotta na Bertramce interiér

Vila Karla Gotta na Bertramce interiér

Gott od roku 1969 vlastnil také venkovské sídlo, a sice secesní prvorepublikovou vilu v Jevanech nedaleko Prahy. Zpěvák sem ale nikdy moc nejezdil, ještě méně od té doby, co mu v roce 1977 zemřela ve vile maminka Marie. Gott sídlo v Jevanech dvakrát prodal. Poprvé v roce 1984 kontroverznímu podnikateli Miroslavu Provodovi, poté ho ale koupil zpět. Roku 2005 prodal vilu dnes již zesnulému podnikateli Janu Moťovskému, jenž v ní na pár let otevřel muzeum Gottland, tedy muzeum Karla Gotta. V roce 2011 stavbu odkoupila pražská firma specializující se na nemovitosti.

Karel Gott v prosinci roku 2015 sepsal se svými právníky darovací smlouvu, na základě níž převedl vilu i přilehlé pozemky nemovitosti na svou manželku Ivanu Gottovou. Ivana se tak stala majitelkou historické vily, pozemku, na níž stojí, zahrady a také nádvoří s velkou garáží. Byl to zpěvákův dar ke kulatým čtyřicátým narozeninám manželky.

Ženy Karla Gotta

Dcery a vnoučata Karla Gotta

Životní příběh Karla Gotta

Rodiče a sourozenci Karla Gotta

Aktuální informace o zdraví Karla Gotta


 

Fotogalerie