Karel Gott v nemocnici
Úvod » Zdravotní stav Karla Gotta – léčba rakoviny

Zdravotní stav Karla Gotta – léčba rakoviny

 

VŠE O SMRTI ZPĚVÁKA KARLA GOTTA MŮŽETE ČÍST NA BLESK.CZ

V říjnu 2015 zpěvákovi diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, tak zvaný Non-Hodgkinův lymfom. V současné době Karel Gott podstupuje léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN).

Zpěvák nejdříve tvrdil, že trpí zdravotními problémy spojenými se srdcem. Konkrétně mělo jít o aortální zúžení srdeční chlopně, které se objevuje v osmé až deváté dekádě života. Nakonec ale vyšlo najevo, že se Gott léčil pouze s arytmií a ve skutečnosti jde o nemoc v oblasti břicha.

Nádorové onemocnění Karla Gotta

Nádorové onemocnění lékaři zjistili při operaci náhlé příhody břišní, které se zpěvák podrobil v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Poté byl převezen na hematologickou kliniku VFN, kde zahájil cílenou onkologickou léčbu. Karel Gott se rozhodl pro radikální léčbu pomocí chemoterapií okamžitě. Plně prý věří ve špičkový tým lékařů a k alternativním druhům léčby je skeptický, i přestože nabídek na takováto léčení dostal stovky.

Karel Gott léčí rakovinu

Karel Gott po chemoterapiích, léčba rakoviny

Léčba rakoviny

V listopadu v počátcích léčby se Karel Gott objevil na veřejnosti při předávání 50. ročníku ankety Český slavík. Jeho účast přitom byla dlouho velmi nejistá, navzdory doporučení lékařů si ale zpěvák zaplněnou Státní Operu nenechal ujít. Odnesl si již jubilejní čtyřicáté ocenění za nejlepšího zpěváka a současně také titul absolutního vítěze, rovněž dostal také speciálního Platinového slavíka. Krátce po Slavících nastoupil na druhou fázi chemoterapie.

V prosinci zpěvák uvedl, že se rakovina sice rozšířila, ale naštěstí nezasáhla žádné orgány, a že mu lékaři dávají devadesátiprocentní šanci na přežití. Gott strávil v nemocnici i Vánoce, když dokončoval třetí fázi chemoterapie.

Propuštění z nemocnice

Na nový rok byl propuštěn z nemocnice. 1. ledna nicméně utrpěl nepříjemný úraz, což si vyžádalo okamžitou hospitalizaci. Upadl a odřel si ruku. Bylo tak potřeba zjistit, jak moc je rána hluboká a jak moc infekční bylo místo, kde došlo k úrazu.

Karel Gott skončil s čtvrtou fází chemoterapie 16. ledna a z nemocnice se vrátil domů na Bertramku. Lékaři mu oznámili, že nádor takřka zmizel. Poté docházel ambulantně na kontroly. Uvedl, že léčba probíhá dobře a úspěšně. Od nemoci si zpěvák také po delší době „odskočil“ k pracovním povinnostem. Namluvil reklamní spot k filmu Decibely lásky (2016), ve kterém stál naposledy před kamerou. V souvislosti s tím zmínil, že na počátku nemoci neměl chuť vůbec k ničemu, ani vnímat hudbu. Po polovině léčby rakoviny se ale ona ztracená chuť dostavila zpátky.

Začátkem února se vrátil do nemocnice z důvodu páté, plánované pokračující léčby. Podle lékařů se dosavadní léčba daří a pacientův zdravotní stav se lepší.

Nemocný Karel Gott

Nemocný Karel Gott

Další fáze chemoterapie Karla Gotta

Na konci února nastoupil Slavík na šestou, poslední fázi chemoterapii. Po závěrečné chemoterapii dojde k překontrolování všech nálezů, aby se zjistila míra úspěšnosti léčby, a svolá se lékařské konzilium. Jak uvedli lékaři, jestli se lymfom úplně ztratil, ukážou až patřičná vyšetření.

Po celou dobu léčby rakoviny pomáhá zpěvákovi jeho manželka Ivana Gottová, která je navíc vyučená zdravotní sestra. Na facebookových stránkách pravidelně informuje Karlovy fanoušky o jeho zdravotním stavu anebo se jim ozývá sám zpěvák.

Non-Hodgkinův lymfom

Jedná se o typ rakoviny, jenž napadá lymfatické neboli mízní uzliny a s ním spojené bílé krvinky. Právě kvůli bílým krvinkám se rakovina může šířit do všech tkání, kde jsou tyto krevní buňky přítomny. Ačkoli se jedná o velmi rychle rostoucí nádor, úspěšnost jeho vyléčení se pohybuje mezi 70-85 %. V Česku jím každý rok onemocnění zhruba 2,4 tisíc pacientů, jde o šestý nejčastější nádor u nás.

Uzdravení

Média dne 18.3.2016 konečně oznámila pozitivní zprávu, že Mistr Karel Gott nad zákeřnou rakovinou definitvně zvítězil!

Další komplikace

V sobotu 30. dubna Karel Gott oznámil na narozeninové oslavě své dcery, že o týden později bude muset podstoupit další operaci. Ta tentokrát ale údajně nesouvisí s rakovinou. Německému deníku Bild prozradil, že po operaci bude následovat přísná dieta. Navíc dodal, že má velké problémy s dýcháním a na zpívání tak zatím nemůže ani pomyslet.

Ženy v životě Karla Gotta

Dcery a vnoučata Karla Gotta

Rodiče a sourozenci Karla Gotta

Přečtěte si životní příběh Karla Gotta

Kde a jak bydlí Karel Gott?

Internetem kolují fámy o tom, že Karel Gott zemřel


 

Fotogalerie